Корисні та цікаві факти про Акацію
Акація – це різновид чагарнику або листяного дерева, що належить до сімейства горохових. Існує понад 800 видів акацій, які можна знайти в Австралії, а також у тропічних та субтропічних районах Америки, Азії, Африки та Європи. Акація росте на добре дренованому грунті, у сухих та сонячних місцях. Лікування захворювань за допомогою акації описали у статті з посиланням https://ideas-center.com.ua/?p=29663.
Факти про Акацію, які ви могли не знати
- Зростає акація зазвичай до висоти 12,2 м. Деякі види досягають 21,3 м у висоту та 0,9 м у діаметрі.
- Більшість видів мають зелене перисте листя. Вони щільно розташовані на гілках і створюють враження гігантської папороті. Види акації, які ростуть у посушливих умовах, мають зменшене листя, яке складається тільки з вертикально сплющених стебел листя (без листових пластин).
- Не австралійські типи акації покриті гострими шпильками (модифіковані гілки або листові заготовки). Шипи захищають рослини від голодних травоїдних.
- Набрякла акація (африканські типи) живе в симбіозі з пекучими мурахами. Акація забезпечує дах (мурахи живуть усередині шипів) та їжу (їдять нектар). Натомість мурахи захищають рослину від травоїдних.
- Акація має запашні квіти, що складаються з п’яти пелюсток. Вони жовтого чи білого кольору, рідко фіолетового чи червоного. Квіти розташовані в щільних кулястих скупченнях наприкінці гілок.
- Акація виробляє ароматні квіти з великою кількістю довгих тичинок, які є відповідальними за появу квітів.
- Плід – сухий стручок. Він подовжений і заповнений 5-6 коричневим або чорним насінням.
- Акація розмножується насінням або живцями.
- Пагони використовуються в азіатській кухні для приготування супів, омлетів та каррі. Американці люблять вживати лікер із квітів акації.
- Листя акації є важливим джерелом їжі для верблюдів, кіз, жирафів та великої рогатої худоби.
- Квіти використовуються в індустрії парфумерії та косметики.
- Міцна та довговічна деревина була популярна і в минулому, широко використовувалась для виготовлення кораблів. Сьогодні акація в основному використовується для виробництва покриття для підлоги, меблів, іграшок, прикрас і інструментів.
- Таніни, виділені із соку дерева, листя та кори, використовуються для дублення шкіри. Вони використовуються також як консерванти і застосовуються у фармацевтичній промисловості.
- Гуміарабік, виділений з африканських видів акації, знаходить застосування у харчовій промисловості. Використовується як загусник при виробництві безалкогольних напоїв, заморожених десертів та кондитерських виробів. Також використовується як клею і для лікування. Стародавні єгиптяни використовували гуміарабік у фарбах.
- Живе акація мало. Більшість видів мешкає 15-30 років.
Люди вирощують акацію в декоративних цілях та цінують її деревину, яка використовується у меблевій промисловості. Крім цього, сполуки, виділені з дерева, знаходять застосування у медичній, фармацевтичній та косметичній промисловості.